Politikamız

Kalite Politikası

Otomotiv ve ahşap sektörüne yönelik ürünlerin üretimini yapan firmamızda, müşteri beklenti ve isteklerini, müşterilerimiz ile belirleyerek deneyimli teknik kadroların yönetiminde üretim yapmak temel ilkemizdir.
Müşteri memnuniyetinin sağlanması için, ürünlerimizin üstün kalite, güvenirlilik, fiyat ve temin süresi bakımından sistem kalitemizi çalışanlarımızın katılımıyla sürekli iyileştirmek bilincindeyiz.
Bu bilinçle toplam kalite anlayışı doğrultusunda yeni teknolojiyi takip etmek, yan sanayi ile bütünleşmek ve doğal çevreyi korumak temel hedefimizdir.
● Müşteri memnuniyeti;
Amacımız iç ve dış müşterilerimizin ihtiyaç ve beklentilerini eksiksiz karşılayarak müşteri memnuniyetinin sürekliliğini sağlamaktır.
● Çalışanlarımızın katılımı ve sürekli iyileştirme;
Ekip ruhu ve ekip çalışması anlayışını şirket kültürümüzün temel unsurlarından biri haline getirerek toplam kalite anlayışı doğrultusunda kalitemizi sürekli iyileştirmek,  çevre bilincini arttırmak ve iş sağlığı ve güvenliğini sağlamak için çalışanların eğitimlerine önem vermek ekibimizin öz sorumluluğudur.
● Teknoloji;
İç ve dış müşteri memnuniyetini ön planda tutarak gerekli teknolojik yatırımlar ile uygun çalışma ortamını sağlamaktır.
● Yan sanayi ile bütünleşme;
Yan sanayimiz ile bütünleşerek kaliteli ürün ve müşteri memnuniyetine yönelik karar üretme ve uygulama süreçlerimizin daha verimli olmasını sağlamaktır.
● Çevreyi koruma;
Üretimin her aşamasında çevre kirliliğinin önlenmesini ve çevresel performansımızın sürekli geliştirilmesini sağlamaktır.
Faaliyetlerimizden kaynaklanan tüm atıkları mümkün olduğunca kaynağında azaltmaktır.
Geri dönüşüme katkı sağlayarak, Doğal kaynakların kontrollü kullanımını sağlayarak, doğal kaynakların ömrünü uzatmaktır.
Firmamızdaki tüm süreçlerde müşteri, ziyaretçi ve çalışanların iş sağlığı ve güvenliğini sağlamak için Çevre ve İSİG risk değerlendirmelerini kontrol altına almak ve riskleri minimize etmektir.
● Yasal şartlara uygunluk;
Üretimde kullanılan tüm malzemelerin ve ürettiğimiz tüm ürünlerin mevcut yasal gerekliliklere uygun olduğunu taahhüt ederiz.


Çevre Politikası

Her türlü faaliyetimizden doğabilecek çevresel etkileri sorumluluk bilinciyle yönetiriz. Şirketimiz faaliyet alanlarına uygun düzeyde faaliyetlerinin çevresel etkilerini en az noktaya indirecek her türlü iyileştirme ve geliştirme çalışmalarını belirlemek ve uygulamak ile yükümlüdür. Şirketimizde ‘ ISO 14001 Çevre Yönetim Sistemi’ bulunmaktadır.
HASEL TEKNİK AHŞAP, hammadde seçimi, üretim ve hizmet faaliyetlerinin her aşamasında çevreye yönelik ilke ve hedeflerine ulaşmak için gerekli teknik, mali ve insan kaynaklarını sağlayarak etkin bir çevre yönetim sistemi ile sürekli gelişmeyi hedef alır.
Şirketlerimizden yasal yükümlülüklerin ötesinde en iyi çevresel çözümleri uygulamaları ve çevre dostu teknolojilerin gelişmesine ve yayılmasına yardımcı olacak ve çevre bilincini artıracak her türlü girişime destek sağlamalarını bekleriz.


İş Sağlığı ve Güvenliği Politikası

Kurum, en az yasalar çerçevesinde iş yerinde çalışanların güvenliğini sağlar ve sağlığını korur ve iş ortamının iyileşmesi için sürekli geliştirmeye çalışır.
Çalışma koşulları göz önüne alınarak, koruyucu donanımlar çalışanlara teslim edilir.
Oryantasyon süreci ile birlikte İş Sağlığı ve Güvenliği eğitimleri verilerek, sınava tabi tutulur.
Makinalarda yetkinlik kazandırmadan, personellerin yalnız başına çalışmasına izin verilmez.
Depolarda ürünler istifleme kurallarına uygun olarak istiflenir.
Ağır nesneleri kaldırma kurallarına uygun olarak çalışılır.
Makinaların periyodik olarak bakımları yaptırılır.
Yangın tüplerinin ve ekipmanlarının periyodik kontrolleri yapılır.
Elektrik tesisatlarının, kaldırma ekipmanlarının, taşıma araçlarının periyodik olarak kontrolleri ve bakımları yaptırılır.
İşe başlayan personellerin sağlık kontrolleri yaptırılır ve iş yeri hekimi tarafından muayene edilerek uygunluğu olduğu takdirde çalıştırılır.
Personellerin sağlık kontrolleri en az 3 yılda 1 yapılır.
Ziyaretçilere genel isg kurallarının bulunduğu kitapçık verilir ve kkd ekipmanları teslim edilerek, şirket içine alınır.
İş kazaları yasal süreç gereği Çalışma Bakanlığına bildirilir.
Şirket içinde ramak kala formları gerektiğinde doldurulur ve iş kazası olmaması için önlemler alınır.
Şirket içinde kullanılan kimyasalların MSDS Kartları, kimyasalın kullanıldığı yerlere asılır ve personeller bilgilendirilir.
Şirket içinde acil durum ekipleri kurulur ve ekiplere eğitimleri verilir. (Yangın, Tahliye Ekibi vs.)
Şirket içinde oy kararı ile çalışan temsilcileri seçilir ve bu temsilcilerin tüm çalışanların sözcüsü olur.
Yetkili olmayan kişilerin bakım, tamirat yapmasına izin verilmez.
Dışarıdan gelen taşeron firmaların tüm resmi belgeleri, sağlık raporları, KKD Ekipmanları, risk analizi vs. olmadan şirket içinde çalıştırılmaz.
Yangın tüpleri ve acil çıkış kapılarının her daim önünün açık ve kullanılabilir olması sağlanır.
Çalışanlara şirket içindeki kurallara anlatılır ve imzalı tutanak karşılığında bu kurallara uymaları gerektiği tabi edilir.

  • Facebook Social Icon
  • LinkedIn Sosyal Simge
  • Twitter Social Icon
  • Instagram

İletişim Bilgileri

Adres: D-100 Karayolu Hacıaliler Köyü 9835. Sokak  No:15  81100  Merkez/Düzce  Türkiye

0 380 524 46 27

0 380 524 46 28

© 2019 - Tüm Hakları Saklıdır - Hasel Teknik Ahşap İnşaat Otomotiv Sanayi ve Ticaret Ltd. Şti.